İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Beyaz Eşya
 3. Arçelik Buzdolabı Kapak Yönü Değiştirme Ücreti 2024

Arçelik Buzdolabı Kapak Yönü Değiştirme Ücreti 2024


Arçelik buzdolabı kapak yönü değiştirme istemenizin bir veya birkaç nedeni olabilir. Ancak en yaygın nedeni buzdolabının kapısının mutfak dolabına ters açılmasıdır. Arçelik buzdolabı kapak yönü değiştirme ücreti genellikle buzdolabı modeline göre değişiklik gösterebilir. Arçelik buzdolabı kapak yönü değiştirme de kullanılan aparat fiyatları da yine buzdolabının modeline göre değişecektir. 

Bu nedenle fiyatlar da farklılık göstermektedir.  Buzdolabı kapak yönü değişimi yapmak sizin kişisel tercihiniz olacaktır. Buzdolabı kapısının yönünü değiştirmek mutfak da dolabınızı rahat kullanmak içindir. Arçelik buzdolabı kapak yönü değiştirme sizi zorlayabilir servis yardımı ile buzdolabı kapısının yönünü değiştirilebilir.

Arçelik Buzdolabı Kapak Yönü Neden Değiştirilir?

Arçelik buzdolabı kapak yönü değişiminin birçok nedenleri vardır. Mutfakta kulanım alanına en uygun şekilde olması nedeni başlıca en belirgin nedenlerindendir. Arçelik buzdolabı kapak yönünü değişimi yapmanın diğer nedeni ise kişisel tercih ve istekleridir.

Arçelik buzdolabı kapak değiştirmenin bir nedeni de insanların yön değişikliğidir; kimi insanlar sağ yönünü daha çok kullanırken kimi insanlar da sol yönünü kullanmaktadır.  Buzdolabının kapak yönü değişimi ile çok sık karşılaşılmasa da ev değişimi yapıldığın da yeni bir mutfak da yerine uygun gelmediği zamanda buzdolabı kapağı değişimi tercih edilir. 

Arçelik Buzdolabı Kapak Yönü Değişim Ücreti

Arçelik buzdolabı kapak yönü değiştirme yapmak istediğinizde garantisi olsa dahi belirli bir ücret talebinde bulunabilirler. Buzdolabı kapak değişimi genellikle ev değiştirdiğiniz de ya da buzdolabının yerini değiştirmek istediğiniz de kapak yönü değiştirmek kullanım açısından sizlere rahatlık sağlayacaktır. Arçelik buzdolabı kapak yönü değişimi 50 TL ile 300 TL aralığın da buzdolabı modeline göre değişiklik göstermektedir.

buzdolabi rezistans degisim ucreti
Önerilen Yazı
Buzdolabı Rezistans Değişim Ücreti 2024

 Arçelik Buzdolabı Kapak Yönü Değiştirme Aparatı Ne Kadar?

Arçelik buzdolabı kapak yönü değiştirme aparatı genellikle Arçelik bayilerinden ve servislerinden kolaylıkla bulabilirsiniz. Kapak değiştirme aparat fiyatları buzdolabı modeline göre 30 ila 150 TL aralığında değişim gösteriyor. Bu aparatları servis yardımı alarak da kolaylıkla değişim yapabilirsiniz.

Arçelik Buzdolabı Kapak Yönü Nasıl Değiştirilir?

Arçelik buzdolabı kapak yönü değiştirme aparatı ile kolay gibi görünse de dikkat isteyen bir işlemdir. 

 • İlk olarak dondurucu kapağı ile başlamak için, bu kapaklardaki vidaları gizlemeye yardımcı olan minik plastik ve plastik kapaklar vardır. 
 • Önce bu vidaların sökülmesi gerekir.  Ardından orta kapağa geçilir. Bu kapağı sökmek için önce kapağın altındaki vidalar sökülmelidir. 
 • Bu vidaları gevşetip kapaktan çıkardıktan sonra diğer taraftaki menteşeye geçilmesi gerekiyor. 
 • Önce bu menteşe kapağını sabitleyen vidalar çıkarılır, vidaların yeniden takıldığından emin olunmalıdır. 
 • Ve bunu yaparken de sökülen menteşeden takmak için aynı menteşeden başlayarak vidalar tekrar yerine yerleştirilmelidir.

 Zor bir işlem olduğu için bir teknik servisten yardım alınması önemlidir.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

 1. 6 ay önce

  Yüksek verimli 300 lt kompresörlerle işlerinizi hızlandırın. Güvenilir ve dayanıklı ürünlerimizle tanışın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir