1. Ana Sayfa
  2. Tablet
  3. Tablet Ekran Değişim Ücreti 2023

Tablet Ekran Değişim Ücreti 2023


Tablet ekran değişim ücreti 2023 özelinde tablet gibi elektronik cihazların kullanımında dikkatli olmak gerekir. Tabletlerde hassasiyet gösterilmesi gereken en önemli unsur da ekranlarıdır. Tabletlerin yere düşmesi, ya da üzerine sert bir cisim düşürülmesi  sebebiyle ekranı kırılabilir.

Bazen de sıvı temas nedeniyle dokunmatiği arızalanır ve bu da ekranda farklı sorunlara sebep verebilir. Her iki durumda da ekran değişimi yapmak gerekiyor. Böyle durumlarda akla ilk gelen cihaz garanti kapsamına girer mi yoksa kullanıcı hatası mı denir? Her iki şekil de de karar ekran değişimi olması gerektiği yönünde olur.

Tablet Ekranları Pahalı Mıdır?

Tablet ekran değişim fiyatı 2023 marka ve modele göre değişkenlik gösterir. Örneğin bir Lenovo tablet ekranıyla Samsung tablet ekranı aynı olmaz. Bu durumda ekran fiyatları da farklı olur. Tabletler, işletim sistemi, renk ve farklı boyutlarda olup iş dünyasında tercih edilen cihazlardandır. Dolayısıyla da ekran değişim fiyatı farklılık gösterebiliyor.

Tabletler yüksek performanslı; mobil işlemciliği, yüksek çözünürlüğü ve çok kapsamlı sistem koruma duvarıyla özellikle çocukların kullanmak isteyen ebeveynlerin tercih ettiği bir cihazlardır. Yine tablet ekran değiştirme fiyatları açısından yaptırmamız gerektiğinde farklı ücretlendirmelerle karşılaşabiliyoruz.

Tablet Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

Tablet ekran değişimi ne kadar sorusundan önce tabletler çağdaş yaşamımızın büyük bir kısmında önemli rol oynar. Her geçen gün daha da hassas hale gelen tabletlerimizin kullanımına dikkat edilmesi gerekir. Tablet ekran değişimi nasıl yapılır sorusuna bakılırsa değişik parçalar üzerinden yapılır diyebiliriz.

Arıza meydana geldiğinde hızlı bir kararla değişim yapılmazsa cihazınızda farklı boyutlarda değişik başka arızalara da yol açabilir ve tabletiniz için büyük riskler yaratabilir. Tablet ekranının değişmesi cihazın düşmesi, ekranda çatlak oluşması ya da yoğun sıvı teması gibi durumlarda gereklilik kazanır. Tabletinizin bu durumlardan herhangi birine maruz kalması durumunda ekran değişimi yapmanız gerekir.

Tablet iç ekran değişim fiyatı 2023  tabletlerin iç ekran değişimleri, dış ekran değişimlerine göre biraz daha farklıdır. Tablet iç ekran değişimlerinde; içerideki panel olduğu gibi değiştirilip yeni bir panel takılmaktadır.  Bu daha zor ve biraz pahalı bir işlemdir. Bu işleme gerek olması için de cihazı yoğun bir sıvı temasına maruz kalmamış olması gerekir.

Bu durumdaki cihazlar hiç bekletilmeden tamire alınmalıdır aksi takdirde cihazda daha büyük arızalar meydana gelebilir. İç panel değişimleri markalara göre değişkenlik göstermekte olup, fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Tablet kırık ekran tamiri fiyatı ile beraber tabletlerde dış ekran değişimi iç ekran değişiminden daha kolaydır. Dış ekrandaki kırık dokunmatik arızasına neden olur. Dış ekran değişimindeki ücretlendirmede durum ve hasara göre farklılık gösterir. Bu farklılıklara göre ücretlendirme kimi zaman daha uygun fiyatlar çıkmasını sağlayabilir.

Tablet Ekranı Değişimi Yapılırken Dikkat Edilecek Hususlar

tablet ekran değişim ücreti
tablet ekran değişim ücreti

Ekranda karartı oluşup oluşmadığına bakılmalıdır. Kırığın ya da çatlağın ne ölçüde olduğuna bakmak gerekir. Sıvı temas olup olmadığı incelenmeli. İç panelde sıvı temastan ya da benzeri bir sebepten arıza oluşup olmadığı, kasa ve çevresinde kırılma, çatlama ve benzeri durumlar olup olmadığına bakılır.

Bu gibi değişkenlik gösteren konular tablet ekran değiştirme fiyatları belirlenirken dikkate alınan önemli ayrıntılardır. Tablet ekran tamirine karar verildikten sonra Teknik servisler ya da tamiri sağlayacak kurumlar tablet sahibine fiyat bilgilendirmesi yapar. Tabletler hassas içerikli cihazlar oldukları için tamirlerini evde kendi kendimize yapmaya çalışmamız yanlış olur ve daha büyük maliyetli tamirlere yol açabilir.

Bu sebeple tabletlerimizin tamirlerini ya teknik servislere ya da uzman ekip kadrosu ve gerekli donanıma sahip tamir kurumlarında yaptırmamız çok daha karlı olur. iPad tablet ekran değişim ücreti  iPadler İOS işletim sistemine bağlı olup  Android işletim sistemine göre işleyişi daha farklıdır. iPadlerin iç ve dış ekran değişim ücretleri android cihazların iç ve dış ekran değişimlerine göre biraz daha farklılık gösterebilir.

iPad Tablet Ekran Değişimi ve Ön Cam Değişimi Farkı

Cihazın ön camında kırık ya da çatlak varsa bütün ekran ve iç panel yerine sadece iPad tabletin ön camını değiştirmek yeterli olur. iPad tabletin görüntüsünde sorun oluşmamışsa ön cam değişimi, görüntüde sorun oluşmuş ise ekran değişimi gerekir.

iPad’lerde ön cam değişimi yapılması gerektiği zamanlarda; iPad’de kenar çerçevesi varsa; çerçevenin beyaz bölümü de değiştirilip yenilenmelidir. Ön cam değişimi yapılması gereken iPad’lerde kasada hasar varsa önce kasa tamiri yapılıp sonra ön cam değişimi yapılmalıdır. iPad tabletlerde ekran değişimi ücretleri bu konularda değişkenlik gösterip fiyat değişiklileri olabilir.

Tablet Ekran Değişimleri                    

Lenovo tablet ekran değişim fiyatı 2023 açısından Lenovo tabletlerin tasarımı pek çok tablete göre daha ince ve hassas olmasından dolayı bu tabletlerin görüntü aktarma birimi olan Lenovo LCD ya da Lenovo LED sistemleri özenle tasarlanmıştır. Bu özelliklerinden dolayı iş adamlarının tercih sebebidir. Bu hassas tasarımlı cihazlar bazen en küçük bir baskıda ya da darbede kırılıp; çoğunlukla çalışamaz duruma gelebilirler.

Lenovo tabletlerde oluşan kırılma ve çatlama durumlarında tamiri mümkün olmaz. Böyle bir durumla karşılaşıldığında yapılabilecek en doğru seçim yetkili servisle görüşüp tabletinizi yenisiyle değiştirmek olacaktır. Çok özenli ve önemli bir işlem olduğu için değişimin büyük bir dikkatle sadece yetkili servisinde yapılması gerekmektedir.  Yeni nesil tabletler LCD ekran oldukları için normal ekranlara göre tamir ve değişim ücretleri farklılık gösterir.

Alcatel tablet ekran değişimi fiyatı 2023 özelinde Alcatel tabletler fiyatı ile uyumlu olmasıyla bilinen bir cihazdır. Alcatel tablet kullanıcılarının ekran değişimin de ya da benzeri durumlarda servise götürmekte ya da bilinen başka servis kurumlarına götürmekte pek sakınca görmediği bilinir. Bu cihazlarda da fiyatlar arızaya göre ve yapılacak tamiratta cihazın durumuna göre değişkenlik gösterebilir. Yine bu cihazlarda da kullanıma dikkat etmek çok önemlidir. Lenovo tablet ekran değişimi fiyat özelinde çatlama ya da kırılma gibi durumlar olduğunda kendi evimizde değil; ya teknik servisinde ya da bu cihazların tamirini yapan kurumlarda baktırmamız en doğrusu olur.

Samsung tablet ekran değişim fiyatı 2023, Samsung cihazlar gerek kullanım kolaylığı ile gerek sistem güvenliği nedeniyle çok tercih edilen markalar arasında ilk sıralarda. Yine bu tabletimizin de ekran değişiminde teknik servis tercih etmeliyiz. Evde kendi başımıza yapacağımız her tamirat cihazımıza daha çok zarar verir. Makul fiyatlarla teknik servisler her zaman size yardımcı olup cihazınızı en iyi şekilde tamir edip teslim ederler.

Yorum Yap