İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Televizyon
  3. Televizyon Ekran Değişim Ücreti 2023

Televizyon Ekran Değişim Ücreti 2023


Televizyon ekran değişim ücreti 2023 özelinde televizyonlar muhtemelen modern evlerde en popüler cihazdır ve günümüz televizyonları önceki modellerden çok daha gelişmiştir. En yeni LED TV’ler, WiFi bağlantısı, foto-gerçekçi görüntülere sahip ultra yüksek çözünürlüklü ekran ve yüksek kaliteli ses gibi çok çeşitli akıllı özelliklere sahiptir. Ne yazık ki, boyutu, türü veya seçilen TV’den bağımsız olarak çatlayabilir ve arızalanabilir. Ardından, tamirciyi aramanız gerekecektir.

Televizyon Ekran Değiştirme Ne Kadar?

Ekran arızaları TV’nin marka ve modeline göre değişim gösterir. Kaliteli ve pahalı bir  televizyonun ise  ekran değişim fiyatı daha da pahalı olabilir.  Televizyon ekran değişim fiyatı 2023 TV’nin marka ve modeline göre değişkenlik gösterir. Bir televizyon ekranının değiştirme fiyatı, TV’de kullanılan TV markasına, modeline, model yılına ve  ekran türüne bağlıdır. Samsung TV ekran  değişim  fiyatı 2023 ise yine kalitesine TV’nin  büyüklüğüne göre fiyat değişimi görülmektedir.

Ekranı Kırılan TV Garanti Kapsamına Girer Mi?

LG televizyon ekran değişim ücreti 2023 açısından TV ekranında kendi kendine zarar veren çizikler, ekranın bir tarafının arızalanması, piksellerin solması, LED çubuğunun bozulması, ekranın bazı piksellerinden fazla  ışık gelmesi gibi arızalar garanti kapsamındadır. LG televizyon ekran değişim ücreti  ile beraber TV panelinin sarsılması, taşınırken ekrana aşırı baskı yapılması, ekrana sıvı teması veya bir çocuk bir şey fırlattıktan sonra TV ekranının zarar görmesi nedeniyle hasar görmesi garanti kapsamı dışındadır.

Televizyon ekran değiştirme fiyatları özelinde bir TV ekran arızasının garanti kapsamına alınabilmesi için TV’nin yapımında kullanılan parçaların arızalanması gerekir. Dış müdahaleden kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır. Bu, elektrik arızalarını içerebilir. Hiçbir şey yapmıyorlar ama TV şirketleri kontrol bahanesiyle TV’yi tamir etmekten kaçınabiliyor.

Televizyon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

televizyon ekran değişim ücreti fiyatları
televizyon ekran değişim ücreti fiyatları

Elektronik cihazlar  yaşam alanımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Bu cihazların başında, dikkatle incelendikten sonra en işlevsel ve en yüksek kaliteyi bulmaya çalışan bir TV bulunur. Gelişen ve değişen teknoloji gibi, TV modelleri de sürekli güncellenmekte ve seçimleri daha da zorlaştırır.

Bu kadar farklı model ve yüzlerce teknik terim ile bu seçim ve satın alma süreci daha da zorlaştırıyor. İşte bu süreci basitleştirmenin kolay bir yolu. MediaMarkt’ta ihtiyacınız olan en yeni modelleri ve en iyi TV’leri bulabilirsiniz. Hangi TV’yi alacağınıza karar vermeden önce kendinize sormanız gereken bazı sorular var.

Televizyon Kullanmanın En Yaygın Amacı Nedir?

Film izlemeyi sevenler ve TV’nizi ağırlıklı olarak film izlemek için kullananlar, göz önünde bulundurmanız gereken ilk kriter görüntü kalitesidir. Üstün görüntü kalitesi için UHD ve OLED gibi teknolojilerle donatılmış bir model seçebilirsiniz.

TV’nizi iş amaçlı kullanmak istiyorsanız veya ofis ortamınız için yeni bir TV almak istiyorsanız kablosuz bağlantılı bir TV seçebilirsiniz. Ardından, işinizi yürütmek için TV’nizi bir bilgisayar gibi kullanabilirsiniz. Televizyonunuzda uydu programlarını izlemek istiyorsanız  uydu alıcılı bir model seçebilirsiniz. Bu, bir cihazda iki farklı özelliği kullanarak yerden tasarruf sağlar.

Televizyon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Televizyon ekran değiştirme ne kadar sorusundan önce kriterleri tam olarak karşılayan işlevsel bir TV bulmak için göz önünde bulundurulması gereken birkaç özellik vardır. Bunlardan birisi de LED TV mi, OLED TV mi, QLED TV mi yoksa Nanocell TV mi alacağınıza karar vermektir. Plazma TV’ler bir zamanlar patlayıcıydı, ancak LED TV’ler hayatımızın bu döneminde çok fazla ilgi görüyor ve beklentileri karşılıyor. Peki, hangisi ihtiyaçlarınıza uygun? LED TV’ler gösterge panelinin arkasında  LED aydınlatmaya izin veren LED TV’ler bu özellikleri sayesinde çok fazla enerji tasarrufu sağlayabilir. Tüm aydınlatma seviyelerinde mekanlarda rahatlıkla tercih edilen LED TV’ler, yeni nesil bir teknoloji ile donatılmıştır.

Bu teknolojiye sahip modeller, bugün piyasadaki en çok satan TV’lerden biridir.  OLED TV’ler yüksek renk doğruluğu, yüksek kontrast, geniş görüş açısı ve net görüntü sunan OLED TV’ler günümüzün en iyi teknik özelliklere sahip ürünleridir. Ayrıca çok ince ekranlarıyla da etkileyicidirler. Bu nedenle OLED TV’lerin fiyatı açısından en yüksek değer istenmektedir.

Hangi Ekran Boyutunu Tercih Etmeliyim?

TV’nizi satın alırken seçtiğiniz yeni TV ekran boyutunu da göz önünde bulundurun. Televizyon ekran değişim ücreti ne kadar sorusundan önce karar verirken TV’nizi kuracağınız odanın büyüklüğünü, izleme mesafesini ve TV izlemek istediğiniz ekranın boyutunu göz önünde bulundurabilirsiniz.

Yorum Yap