İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Telefon
 3. Telefon Bataryası Değişim Ücreti 2023

Telefon Bataryası Değişim Ücreti 2023


Telefon bataryası değişim ücreti ne kadar sorusu gündemde olan sorulardan bir tanesidir. Telefon markanız ne olursa olsun batarya kullanımına bağlı olarak sorunlar meydana gelebilir. Telefon bataryasında meydana gelen çeşitli sorunlardan ötürü batarya değişimine ihtiyaç duyulur.

Cep telefonlarının en temel enerji ihtiyacını karşılamakta olan batarya kısımları telefonun markası ne olursa olsun arka kısmında yer alır ve kullanım süresine, kullanım şekline ve şarj etme şekline bağlı olarak bataryada çeşitli sorunlar meydana gelebilir. Bir süre idare edilse de zaman içerisinde tamamen kullanılamayacak hale gelebilir.

Telefon Batarya Değişimi Nedir?

Bataryasında sorun meydana gelen ve bir an önce değişim gereken kişilerin akıllarında telefon batarya değişimi ne kadar sorusu yer alır. Şarj edilerek doldurulan ve her telefon marka ve modelinde mutlaka yer alan bataryaların tamamen çıkarılması ve yerine yeni bataryanın takılması işlemi değişim olarak bilinir.

Batarya değişimi batarya tamamen kullanılmayacak hale geldiğinde yer verilen bir tekniktir. Büyük bir dikkatle yapılması gereken değişim işlemi sonrasında telefonlar ilk günkü gibi yeni bir şekilde kullanılmaya devam edebilir.

tablet ekran degisim ucreti ne kadar
Önerilen Yazı
Tablet Ekran Değişim Ücreti 2023

Telefon Batarya Değişimi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Telefon batarya değişimi ne kadar sorusu kadar ne zaman bu işlemin yapılması gerektiği, nasıl yapılması gerektiği, sonrasında nelere dikkat edilmesi gerektiği de bilinmesi gereken durumlar arasında yer alır. Telefon batarya değişimi;

 • Telefon bataryasının kullanım süresi aşıldığında,
 • Batarya yanlış şekilde ve zamanlarda şarj edildiğinde,
 • Telefon şarj aleti takılıyken aktif bir şekilde kullanıldığında,
 • Telefon şarjı full gözükmesine rağmen telefon açılmadığında,
 • Şarj aniden bitmeye başladığında,
 • Bataryanın normalden fazla ısındığını fark ettiğinizde,
 • Bataryada şişlik meydana geldiğinde,
 • Bataryanın kendi ömrünün sonuna gelindiğinde artık ihtiyaç duyulan bir tekniktir.

Telefon Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?

Telefon batarya değişimi ne kadar ve ücret değişikliklerinde neye göre karar verilir? Elbette ücretlerin net bir şekilde belirlenebilmesi için batarya değişiminde marka ve model ön plana çıkmaktadır. Başlıca etkenlerden biri de bataryanın gerçek anlamda değişime ihtiyaç duyup duymamasıdır. Telefon batarya değişimine karar verildiği zaman bu işlem bilir kişi tarafından yapılır;

 • 20 ile 30 dakika arasında batarya değişimi yapılır.
 • Batarya değişim esnasında telefonda yer alan hiçbir bilgi silinmez ve telefonlar sıfırlanmaz.
 • Batarya değişim esnasında son sistem ekipmanlar kullanılır ve istenmeyen arızaların önüne geçilir.
 • Eski batarya çıkarılır.
 • Batarya bölümü özel ekipmanlarla temizlenir.
 • Yeni batarya dikkatlice takılır.

Telefon Batarya Değişimi Sonrası

telefon bataryası değişim ücreti sonrası
telefon bataryası değişim ücreti sonrası

Telefon batarya değişimi ne kadar ve sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Uygun fiyatlar dahilinde telefonunuzun bataryasını değiştirttikten sonra performansta bir bozukluk meydana gelmemesi için telefonunuzu şarjdayken kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Bataryada en ufak bir anormallikte servise başvuru yapmalısınız. Şarj tamamen dolmadan prizden çıkarmamalısınız. Çok sıcak ev çok soğuğa maruz kalmamasına özen göstermelisiniz.

Telefon Bataryası Değişim Ücreti 2023

Telefon bataryası değişim ücreti 2023 ne kadar sorusuna 150 TL ile 500 TL arasında değişiklik gösterir cevabı verilebilir.

 • iPhone telefon batarya değişim fiyatı 300 TL ile 500 TL arasındadır.
 • Oppo telefon batarya değişimi 150 TL ile 300 TL arasındadır.
 • Samsung telefon batarya değişimi 200 TL ile 350 TL arasındadır.
 • Realme telefon batarya değişimi 150 TL ile 250 TL arasındadır.
 • Huawei telefon batarya değişimi 150 TL ile 300 TL arasındadır.
 • Xiaomi telefon batarya değişimi 200 TL ile 300 TL arasındadır.

Telefon Batarya Değişimi Garanti Kapsamına Girer Mi?

Telefon bataryası değişimi ücreti ne kadar sorusu kadar sonrasında garanti kapsamına girip girmediği de merak konusudur. Hangi durumların garanti kapsamına girip girmeyeceği tüketicilere alım satım esnasında bildirilir. Bir akıllı telefon aldığınızda da telefona dair her parçayla alakalı durum garanti kapsamına girmektedir. Batarya şişmesi elbette garanti kapsamına girmektedir ancak bataryaya insan müdahalesi sonucunda meydana gelen bozulma ve durumlarda garanti kabul etmemektedir.

Telefon Batarya Değişimi Kaç Gün Sürer?

Telefon batarya değişimi süresi telefonun markasına ve modeline göre değişiklik gösterebilir. Batarya değişimi yapılan servise bağlı olarak ya da bataryanın değişme nedenlerine bağlı olarak, telefonların model yılına bağlı olarak da telefon batarya değişim sürelerinde farklılıklar meydana gelebilir. Ancak genel olarak maksimum 3 iş günü içerisinde batarya değişimi gerçekleştirilir

Yorum Yap